Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos ir Nyderlandų specialiųjų operacijų pajėgos treniruojasi taktinį orlaivių tupdymą nestandartiniuose aerodromuose bei išsilaipinimo ore valdymą

Lietuvos ir Nyderlandų specialiųjų operacijų pajėgos treniruojasi taktinį orlaivių tupdymą...

Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgos (SOP) nestandartiniuose ir laikinai įrengtuose aerodromuose Lietuvos teritorijoje vykdo bendras pratybas su Nyderlandų Karalystės SOP kariais. Pratybų metu SOP Jungtinės paramos ugnimi valdymo specialistai (JPUVS) vykdo taktinius orlaivių tupdymus netipinėse lokacijose ir išsilaipinimo ore valdymą. Pratybų tikslas treniruoti specialistus, valdančius mūšio eigą (angl. Combat Controllers), kurie veikia dažnai priešo teritorijoje, tam kad į sunkiai pasiekiamas arba nutolusias nuo draugiškų pajėgų vietas būtų pristatytos artilerijos ar kitos ginklų sistemos, karinis personalas, logistinis aprūpinimas arba vykdomas savo personalo ištraukimas.

Pagal pratybų scenarijų, Lietuvos kariuomenės žvalgybos vienetai nustatė, jog objekte yra išsidėsčiusi priešiška grupuotė, kurios neutralizavimui nuspręsta pasitelkti jungtinį Lietuvos ir Nyderlandų Karalystės Specialiųjų operacijų eskadroną. Taktinę operacijos dalį pradėjusi jungtinė eskadrono komanda, atlieka šuolius parašiutais iš orlaivių ant civilinio kelio, netoliese objekto, su tikslu infiltruotis į operacijos rajoną. Vėliau atliekamas taktinis prijudėjimas prie objekto ir neutralizuojamos priešiškas pajėgas.

Tokio pobūdžio pratybos didina sąveiką tarp NATO sąjungininkų, ypač akcentuojant SOP JPUVS apsikeitimą informacija su orlaivio pilotais, gebėjimą vykdyti taktinį orlaivio tupdymą nestandartiniuose aerodromuose bei  išsilaipinimo ore valdymą, kad priešui būtų sukeliami tikslūs, netikėti, didžiausią galimą žalą per trumpiausią laiką, padarantys smūgiai.

Nuot. aut. št. srž. sp. Ieva Budzeikaitė.