Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos kariuomenės daliniai dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio minėjimo renginiuose

Lietuvos kariuomenės daliniai dalyvavo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmečio minėjimo...

ATNAUJINTA 2010-03-16

 

Kovo 9-11 dienomis Lietuvos kariuomenė iškilmingai minėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį. Šia proga kariuomenės padaliniuose buvo keliama Lietuvos valstybinė vėliava, Vilniuje kariai žygiavo iškilmingame parade Gedimino prospektu, kituose šalies miestuose - dalyvo koncertuose, įvairiuose šventiniuose renginiuose. 

 

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija 

 

Beauštant Kovo 11-osios rytui

 

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai nekasdieniškai paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.Vėlų kovo 10-osios vakarą Vilniaus pilių rezervate ant Stalo kalno susibūrę kariūnai uždegė laužus.

 

Šventėje dalyvavo, žodį tarė ir prisiminimais dalijosi Lietuvos karo akademijos viršininkas brigados generolas  Edvardas Mažeikis, Karo istorijos centro viršininkas majoras. Gintautas Jakštys, lektorius dr. Romas Batūra, Kariūnų bataliono štabo viršininkas mjr. Stasys Zakaras. Prie laužo, pakviesti dr. R. Batūros, senovines karines liaudies dainas traukė grupė „Kovarnis".

 

Nuoširdi aplinka padėjo kiekvienam pasijusti ne tik svečiu, bet ir dalyviu. Mušant dvyliktai, kariūnai paleido Trispalvės spalvų dangaus žibintus simbolizuojančias tris salves - už Valstybę, už Nepriklausomybę, už Kariuomenę. Po to sugiedotas Himnas.

 

Legendomis apipintoje istorinėje vietoje degindami laužus, siekėme įsimintinai ir įdomiai paminėti šią vieną iš reikšmingiausių valstybės švenčių. Kariūnai, būsimi karininkai ir nuolatiniai Tėvynės sargai simboliškai budėjo prie laužo iki vidurnakčio, iki pat Kovo 11-osios.

 

Kariūnai kviečia visuomenę aktyviai dalyvauti atmintinų dienų renginiuose, patiems būti iniciatyviems minint svarbias mūsų valstybei sukaktis. Dėkojame Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijai už geranoriškumą ir supratimą. (Parengė kariūnas  Kazimiras Bogdanas, kapitono Manto Sakolniko nuotraukos)

 

 

kovo 11 karo akademija1 

 kovo 11 karoakademija2

 

 

 

Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės batalionas (Alytus)

 

Alytuje dislokuoto Lietuvos didžiosios kunigaikštienės Birutės bataliono kariai iškilmingai paminėjo Nepriklausomybės atkūrimo 20-ąsias metines. Birutės batalione jau tapo tradicija svarbiausias valstybines švęsti ne tik dalinyje, bet ir kartu su plačiąja Alytaus miesto visuomene. Ne išimtis buvo ir Kovo 11-osios renginiai.

 

Kovo 9 d. Birutės bataliono kariai į svečius pasikvietė tų laikų įvykių dalyvį ir liudininką, Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarą, Vytautą Kolesnikovą. Svečias mielai sutiko papasakoti apie nueitą kelią Nepriklausomybės link ir pasidalinti prisiminimais ir išgyvenimais, patirtais siekiant tautos laisvės.

 

Kovo 10 d. nuo pat ankstyvo ryto Birutės bataliono kariai kartu su Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos I-oji rinktinės kariais išsirikiavo Nepriklausomybės dienai paminėti skirtoje iškilmingoje rikiuotėje Birutės batalione. Paskatinus labiausiai nusipelniusius karius, kolona nužygiavo į Šv. Kazimiero bažnyčią dalyvauti Šv. Mišių aukoje.

 

Kovo 11-ąją kariai, nešdami bataliono kovinę vėliavą ir trispalvę, žygiavo Alytaus miesto gatvėmis. Ypač didelio miestiečių susidomėjimo ir kartu susižavėjimo sulaukė septynių metrų trispalvė ir iškilmingas jos pakėlimas Alytaus miesto Rotušės aikštėje, aidint salvėms už Lietuvą.  (Parengta pagal vrš. Romo Albaičio infomaciją. Birutės bataliono nuotraukos)

 

  

 

 

Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalionas (Marijampolė)

 

 

Kovo 9-10 d. Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione vyko salės futbolo turnyras, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtosioms metinėms.

 

 Turnyre, kuriame varžėsi 6 komandos - Marijampolės apskrities viršininko administracijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Lazdijų rinktinės, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato, Marijampolės pataisos namų administracijos, Lietuvos Šaulių sąjungos 4-osios rinktinės ir  Vytenio bataliono - pergalę iškovojo vyteniečiai.  

 

Pasak Vytenio bataliono atstovų, noras laimėti yra kiekvienos komandos tikslas, tačiau svarbiausia yra dalyvauti, nes vienybė lydi mus ne tik žaidžiant futbolą, bet ir kuriant geresnę savo šalies ateitį. (Parengta pagal Valdos Šalaševičiūtės informaciją. Vytenio bataliono nuotrauka)

 

 

 

Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės kariai ir civiliai

 

Vasario 16 d. Lietuvos vadovaujamoje Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės (PAG) stovykloje vyko renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti.

 

Šia proga PAG ramovėje buvo surengta simbolinė rikiuotė, kurioje dalyvavo visi tuo metu užduočių nevykdę kariai ir PAG dirbantys civiliai. Rikiuotės metu Lietuvos ir užsienio šalių kariams ir civiliams buvo teikiami apdovanojimai ir padėkos.

 

Kartu su Lietuvos atstovais paminėti Lietuvai reikšmingą datą į PAG stovyklą atvyko Afganistano Goro provincijos gubernatorius ir kiti vietos administracijos atstovai.

 

Sveikindamas PAG karius ir civilius, PAG dešimtosios Lietuvos karių pamainos vadas pulkininkas Gediminas Macijauskas pabrėžė, kad laisvę sunku ne tik iškovoti. bet ir ją nuolatos ginti – tai yra garbinga kario priedermė.

 

Vėliau PAG kariai ir civiliai buvo kviečiami į vakaronę PAG stovykloje. Lietuvos ir užsienio šalių atstovai dalijosi prisiminimais apie tai, ką kiekvienas jų išgyveno, ką veikė kovo 11-liktąją prieš dvidešimtį metų. PAG stovyklą maistu aprūpinančios tarptautinės kompanijos virėjai, vakaronei pagamino specialių šventinių vaišių.

(Parengta pagal PAG 10 visuomenės informavimo karininko vyr. ltn. Skomanto Povilionip informaciją. J. psk. Linos Ambroževičiūtės nuotraukos).

 

  

 

 

  

Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos batalionas (Rukla, Jonavos r.)

 

Nepriklausomybė - didžiausia vertybė, kurią kaip didžiulią dovaną mes gavome iš savo tėvų ir senelių. Per šiuos du dešimtmečius mes ir kilome ir smukome... Tačiau dabar reikia švęsti ir džiaugtis.

 

Rukloje (Jonavos r.) Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos bataliono kariai jau nuo seno bendradarbiauja su Elektrėnų miesto savivaldybe. Kovo 11-ąją bataliono kariai atvyko į Elektrėnus ir kartu su miestelio visuomene drauge paminėjo Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dvidešimtmetį. Drauge su Elektrėnų gyventojais kariai dalyvavo šv. Mišiose Elektrėnų Šv. Mergelės Marijos Kankinių Karalienės bažnyčioje, vėliau kariai padėjo gėlių prie paminklo žuvusiems už Lietuvos laisvę.

 

Vidurdienį buvo surengta iškilminga eisena Elektrėnų gatvėmis, kur kariai, nešdami bataliono kovinę vėliavą, pražygiavo nuo Laisvės paminklo iki Atgimimo aikštės, kur iškilmingai buvo pakelta Valstybinė vėliava ir sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas.

 

Su švente elektrėniečius pasveikino Elektrėnų miesto meras ir Kunigaikščio Vaidoto tiesioginės paramos logistikos bataliono vadas pulkininkas leitenantas Valdas Šiaučiulis. Kreipdamasis į elektrėniškius bataliono vadas visų karių vardu pasveikino susirinkusiuosius su šia švente, pažymėjęs, kad tik būdami vieningi mes esame stiprūs ir tik kartu galime kurti vieningą ateitį. (Parengta pagal  srž. Vilmos  Lisauskaitės informaciją. Bataliono nuotraukos). 

 

 

  

 

Motorizuotoji pėstininkų brigada „Geležinis Vilkas" (Rukla. Jonavos r.)

 

Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas prasidėjo šv. mišiomis, kurias kovo 10 d. brigadoje aukojo Ruklos įgulos kapelionas majoras Arnoldas Valkauskas.

 

Vėliau labiausiai tarnyboje pasižymėjusiems kariams buvo teikiami apdovanojimai. Sveikindamas karius, brigados Štabo viršininkas pulkininkas Egidijus Karvelis linkėjo stiprybės ir sėkmės tarnaujant Tėvynės labui.

 

Lietuvos istorijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Algimantas Kasparavičius kariams skaitė paskaitą, kuria apžvelgė svarbiausius Lietuvos valstybingumo raidai įvykius ir jų reikšmę Lietuvos ir pasauliniame kontekste.

Kovo 10 d. renginius užbaigė Sausumos pajėgų orkestro koncertas.

 

Kovo 11 d. Jonavoje Algirdo bataliono, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko kariai kartu su vietos bendruomenės atstovais rinkosi į mišias už Lietuvos valstybę ir jos žmones Jonavos Šv. Jokūbo bažnyčioje.

 

Po mišių kariai dalyvavo Valstybės vėliavos pakėlimo ir žuvusiųjų už Lietuvos nepriklausomybę pagerbimo ceremonijoje Jonavos Santarvės aikštėje.

 

Ceremonijoje Artileristo bataliono kariai iš istorinio pabūklo atliko tris salves, skirtas „Lietuvai Tėvynei“, „Lietuvos kariuomenei“ ir „Lietuvos žmonėms“. (Pagal MPB Štabo G9 skyriaus viršininko mjr. Renato Spėčiaus informaciją. Vrš.  Ediko Ponomariovo nuotraukos).

 

 

    
    

 

 

 

Titulinė nuotrauka – Alfredo Pliadžio.