Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos kariuomenės mokykloje išleista pirmoji, pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“, bokštelio ir ginkluotės remontininko kurso laida

Lietuvos kariuomenės mokykloje išleista pirmoji, pėstininkų kovos mašinos „Vilkas“, bokštelio ir...

Spalio 15 d. Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje (LKM) baigėsi pėstininkų kovos mašinos (PKM) „Vilkas“ bokštelio ir ginkluotės remontininko kursas, kuriame dalyvavo Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai. Tokio pobūdžio mokymai Lietuvos kariuomenėje organizuojami pirmą kartą.  

Septynias savaites trukusio kurso tikslas – suteikti klausytojams žinių ir įgūdžių, būtinų atliekant PKM „Vilkas“ bokštelio ir ginkluotės techninę priežiūrą, elektrinės dalies funkcionalumo patikrą ir trečiojo lygio remonto darbus.

Teorinių užsiėmimų metu klausytojai susipažino su saugaus darbo PKM „Vilkas“ reikalavimais, bokštelio ir ginkluotės sandara bei techniniais duomenimis, interaktyvios elektroninės techninės dokumentacijos struktūra ir jos panaudojimo galimybėmis, spec. įrankių ir įrangos komplekto paskirtimi. Praktinėje kurso dalyje kariai mokėsi atlikti PKM „Vilkas“ bokštelio ir ginkluotės techninę priežiūrą bei remontą, paruošti ir uždėti PKM „Vilkas“ bokštelį ant užduoties modulio ir jį nuimti, testuoti bokštelio sistemas po patikros ir remonto, atlikti elektrinės dalies funkcionalumo patikrą, kompiuterinę sistemų diagnostiką.

Kurso vadovo vrš. Žydrūno Simaškos teigimu, apie du mėnesius trukęs kursas nebuvo lengvas tiek klausytojams (prieš tai jie baigė PKM „Vilkas“ taikytojo operatoriaus, slėginių indų operatoriaus, nuo žemės valdomo tiltinio krano operatoriaus kursus), tiek instruktoriams, kurie ne vienerius metus Lietuvoje ir užsienyje tobulino savo žinias su užsienio partneriais ir PKM „Vilkas“ gamintojų atstovais. Pasak kurso vadovo, pagal pažangias technologijas pagamintos technikos priežiūra ir remontas reikalauja specifinių žinių, kurios įgyjamos ne per vieną dieną, todėl ir instruktorių rengimo etapas buvo gana ilgas bei sudėtingas. „Visgi džiugu, kad kursas pavyko, ir nuėję ilgą kelią pagaliau pasiekėme finišo tiesiąją. Dabar jau galime savo žiniomis dalytis ir įgytą patirtį perduoti kurso klausytojams, kurie grįžę į savo dalinius visas gautas pamokas pradės taikyti praktiškai“, – sakė vrš. Ž. Simaška.   

LKM vado funkcijas vykdantis plk. ltn. Paulius Diliūnas padėkojo kariams ir instruktoriams už puikų komandinį darbą, o geriausiai kursą baigusiam klausytojui gr. Algirdui Morkūnui įteikė padėką ir suvenyrą su LKM simbolika.

PKM „Vilkas“ (angl. Boxer) savo pavadinimą įgijo išlaikant sąsają su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis. Vokietijos kompanijos ARTEC pagamintose šarvuotose kovos mašinose  sumontuoti Izraelio gamybos ginkluotės bokšteliai, apginkluoti 30 mm patrankomis MK-44S ir prieštankinėmis raketomis „Spike LR“, taip pat integruota kita specializuota įranga ir elektroninės sistemos. „Vilkų“ ugnies galios, manevro ir įgulos apsaugos derinys geriausiai atitinka Lietuvos kariuomenės poreikius tiek šalies gynybai, tiek dalyvavimui tarptautinėse operacijose.

LKM informacija
Št. srž. Laisvūno Vizbaro nuotraukos