Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Artilerijos bataliono kariai vedė pamokas Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos moksleiviams

Artilerijos bataliono kariai vedė pamokas Vilniaus Antakalnio vidurinės mokyklos moksleiviams

Spalio 5 d., minint  tarptautinę mokytojų dieną, Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono kariai buvo pakviesti į Vilniaus Antakalnio vidurinę mokyklą surengti pamokas antraklasiams ir trečiaklasiams. Tą dieną mokykloje buvo paskelbta netradicinio ugdymo diena „Po spalvingu rudens dangumi...“.

 

Kariai moksleiviams paaiškino, kas yra kariuomenė, karys, kario tarnyba. Išgirdę apie karinius laipsnius, vaikai ėmė vardyti kas kiek pažįsta karininkų ir kariškių. Po kariuomenės rūšių pristatymo pokalbis tęsėsi apie Artilerijos bataliono vietą ir užduotis Lietuvos kariuomenėje, turimą karinę techniką ir ginkluotę. Vaikai ypač susidomėjo artileristų pagrindiniu ginklu – haubica M/50.

 

Kariai vaikams taip pat papasakojo, kaip reikia elgtis radus sprogmenį.

 

Baigiantis susitikimui kariai pakvietė moksleivius apsilankyti Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos batalione, įsikūrusiame Rukloje (Jonavos r.).

 

Pasak pamokose dalyvavusio Artilerijos bataliono atstovo kapitono Vaido Žibučio, susitikimas su moksleiviais patiko ne tik vaikams, bet ir kariams. „Vaikai visuomet turi daugybę klausimų, o smegenų „mankšta" dar nepakenkė nė vienam kariui", – juokėsi kpt. V. Žibutis.

 

Artilerijos batalionas.