Lt En
logo
lt
en

Naujienos

ES kovinės grupės vadas brg. gen. S. Wojciechowskis Pabradės poligone stebėjo Lietuvos karių pratybas

ES kovinės grupės vadas brg. gen. S. Wojciechowskis Pabradės poligone stebėjo Lietuvos karių...

 

Birželio 3 d. Lietuvoje su trijų dienų vizitu viešėjęs Europos Sąjungos (ES) kovinės grupės vadas Lenkijos kariuomenės brigados generolas Sławomiras Wojciechowskis lankėsi Lietuvos kariuomenės Pabradės poligone, kur susitiko su Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadu majoru Nerijumi Stankevičiumi, bendravo su šiuo metu pratybose dalyvaujančiais bataliono kariais.

 

Brg. gen. S. Wojciechowskis įvertino bataliono karių kovinį pasirengimą, pratybose dalyvaujančių kuopos būrių vadų žinias ir gebėjimą reaguoti į besikeičiančią situaciją, priimti tinkamus sprendimus. Pabradės poligone ES kovinės grupės vadas stebėjo bataliono kuopos ataskaitines pratybas, apžiūrėjo naudojamą ginkluotę ir ekipuotę, domėjosi logistikos pajėgumais.

 

Brg. gen. S. Wojciechowskis išreiškė pasitikėjimą Mindaugo bataliono kariais, kurie nuo šių metų sausio 1 d. budi ES kovinėje grupėje. „Lietuvos karių žinių lygis ir pasirengimas yra aukštas. Jie puikiai kalba anglų kalba, naudoja terminus, o tai labai svarbu dalyvaujant ES kovinėje grupėje. Karių ekipuotė, naudojama ginkluotė ir įranga atitinka europinius standartus," - sakė brg. gen. S. Wojciechowskis.

 

Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas mjr. N. Stankevičius pažymėjo karių pasirengimo kokybę. „Mūsų kuopa šioje grupėje budi nuo šių metų sausio 1 dienos. Pasirengimas budėjimui  buvo sunkus, buvome vertinami du kartus, per tą laiką buvo tikrinama, kaip kariai vykdo konvencines ir stabilizavimo operacijas. Abu kartus kuopa buvo įvertinta teigiamai. Kariai pasirengę, jeigu būtų toks sprendimas, bet kada vykti į karštuosius taškus", - kalbėjo mjr. N. Stankevičius.

 

Lietuvos kontingentą brg. gen. S. Wojciechowskio vadovaujamoje ES kovinėje grupėje sudaro Panevėžyje dislokuoto Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono motorizuotoji pėstininkų kuopa su aprūpinimo būriu, taip pat civilių ir karių bendradarbiavimo grupė, Karo policijos skyrius, tarptautiniam štabui priskirti kariai ir nacionalinis paramos elementas - iš viso apie 150 karių. Kartu su lietuviais šioje penkiašalėje ES kovinėje grupėje šešis mėnesius budi kariai iš Lenkijos, Latvijos, Slovakijos ir Vokietijos.

 

ES kovinės grupės vadas brg. gen. S. Wojciechowskis Lietuvoje lankėsi birželio 1-3 dienomis. Vizito metu jis susitiko su Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo atstovais, lankėsi Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų štabe Vilniuje bei Motorizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas" štabe Rukloje (Jonavos r.).  Į Lietuvą svečias buvo atvykęs aptarti  ESKG aktualijas, iš arčiau susipažinti su šiuo metu ESKG budinčiais Karaliaus Mindaugo mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariais, jų koviniu pasirengimu.

 

 

***

 

Apie brg. gen. S. Wojciechowskį

 

Gimė 1963 metais, yra baigęs aukštąją karinę pėstininkų mokyklą Koszalin mieste, kur 1987-1992 m. vadovavo būriui ir baterijai. Baigęs nacionalinę gynybos akademiją 1995 metais, tapo diviziono vadu, o 1997 metais - 36-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados vadu Trzebiatowo mieste. 1999-2004 m. ėjo 4-ojo pėstininkų pulko vado pavaduotojo,  2004-2007 m. - šio dalinio vado pareigas. 2001 m. brg. gen. S. Wojciechowskis  baigė Aukštųjų štabo karininkų kursą Jungtinių  pajėgų štabo koledže (Shrivenham, JK), o 2002 m. - Operacijų centro kursą NATO mokykloje Oberammergau, Vokietijoje. 2005 m. ėjo divizijos štabo viršininko Irake pareigas. 2007 m. tapo 11-osios kavalerijos divizijos mokyklos viršininku, o 2008 m. JAV Carlisle (Pensilvanija) karo koledže baigė gynybos politikos studijas ir įgijo magistro laipsnį. Nuo 2008 m. eina 17-osios  mechanizuotosios brigados Międzyrzecs mieste vado pareigas.

 

 

Augusto Didžgalvio nuotraukos