Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų batalione tarnybą pradėjo 150 jaunuolių

Lietuvos kariuomenės Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų batalione tarnybą pradėjo 150 jaunuolių

Rugsėjo 1 d. Lietuvos kariuomenė pasitiko 150 jaunuolių, kurie pradėjo nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Kunigaikščio Vaidoto pėstininkų batalione. Net 99 proc. jų šią tarnybą pasirinko savanoriškai, o 1 proc. – patekę į karo prievolininkų sąrašą, tačiau išreiškę norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka. Toks aukštas savanoriškumo rodiklis atspindi platesnę tendenciją – šiemet savanoriškai tarnybą atlikti pageidaujančių jaunuolių skaičius ženkliai išaugo, iki rugsėjo sulaukta beveik 3 tūkst. prašymų, tai viršija visų 2024 metų prašymų skaičių.

Devynis mėnesius truksianti tarnyba suteiks jaunuoliams galimybę įgyti svarbių karinių įgūdžių bei prasmingai prisidėti prie Lietuvos saugumo stiprinimo. Pirmasis tarnybos etapas – trijų mėnesių baziniai kario kursai, kurių metu jaunuoliai mokysis taktikos, ginklų valdymo, topografijos, rikiuotės ir pirmosios medicinos pagalbos. Šios žinios taps pagrindu tolimesniam specializuotam mokymui.

Baigę bazinius kursus, kariai bus paskirstyti į konkrečias pareigas ir toliau gilins savo įgūdžius pagal priklausomus padalinius. Kiekvienas turės galimybę tapti savo srities specialistu ir prisidėti prie kariuomenės stiprinimo.

Baigę tarnybą, jaunuoliai galės pasirinkti – tęsti profesinę karo tarnybą arba prisijungti prie aktyviojo kariuomenės rezervo, nuolat atnaujindami savo žinias ir įgūdžius.

Šiais metais NPPKT jau pradėjo beveik 2 000 jaunuolių, o iki metų pabaigos šis skaičius sieks apie 3 900 asmenų.

Asoc. nuotr.