Lt En
logo
lt
en

Naujienos

Lietuvos karo medikai pratybose „Gintarinė viltis 2011“ mokosi gelbėti mūšyje nukentėjusius karius

Lietuvos karo medikai pratybose „Gintarinė viltis 2011“ mokosi gelbėti mūšyje nukentėjusius karius

Birželio 14-17 d. Pabradės poligone JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai Lietuvos kariuomenės medikams vedė kursą kaip gelbėti sužeistuosius mūšio lauke (angl. Tactical Combat Casualty Care Course). Šis kursas vyksta tarptautinių pratybų „Gintarinė viltis 2011" metu.
 
Taktinis nukentėjusių mūšio metu gelbėjimo kursas yra skirtas karo medikams, paramedikams ir šauliams gelbėtojams, kurie rengiasi misijoms Afganistane ar kitoms tarptautinėms operacijoms. Tokia mokymo programa JAV buvo sukurta siekiant suvienodinti sužeistųjų gelbėjimo principus ir sėkmingai juos panaudoti mūšio lauke.
 
Nukentėjusiųjų gelbėjimo efektyvumas priklauso nuo įvairių veiksnių: taktinės situacijos, patirtų traumų sunkumo ir pobūdžio, gelbėtojo žinių ir įgūdžių, turimos medicininės įrangos. Pasak JAV instruktorių, skirtingai nei ligoninės skubios pagalbos skyriuje, kur suteikti visą reikalingą pagalbą nukentėjusiajam - vienintelė gydytojo užduotis, sužeistojo gelbėjimas mūšio lauke yra tik dalis užduoties, kurią vykdo pagalbą teikiantis karys. Todėl šio kurso metu kariai yra mokomi atlikti tris pagrindinius veiksmus: suteikti pagalbą sužeistajam, išvengti papildomų aukų ir įgyvendinti karinę užduotį.
 
Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai dalyvauja visuose konfliktuose, su kuriais JAV susiduria nuo pat XVIII a. vykusio Nepriklausomybės karo iki Irako laisvės, taip pat vyksta į taikos palaikymo misijas Kosove, Bosnijoje ir Hercegovinoje, kt. Po 2001 m. rugsėjo 11-osios daugiau nei 25 tūkst. Pensilvanijos nacionalinės gvardijos karių buvo dislokuoti įvairiuose „karštuose taškuose" kovoti globalaus karo su terorizmu.
 
Parengta pagal Kanados kariuomenės kapitono Žano-Fransua Lambero (Jean-Francois Lambert) tekstą
 

Daugiau informacijos apie pratybas:
http://kariuomene.kam.lt/lt/ah2011.html
www.facebook.com/GintarineViltis
 
Pratybų „Gintarinė viltis 2011" nuotr.