Lt En
logo
lt
en

Juozo Lukšos mokymo centras

Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centras (SP JLMC) – atskiras Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų (karinis mokymo) vienetas pavaldus Sausumos pajėgų vadui, turintis savo skiriamąjį (tarnybos) ženklą, registracijos liudijimą, antspaudą, nuostatus ir struktūrą.

Juozo Lukšos mokymo centro tikslas yra rengti Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgoms (prireikus ir kitoms kariuomenės pajėgų rūšims) reikalingus specialistus ir vadus.

Juozo Lukšos mokymo centre vykdomas karių specialistų rengimas ir kolektyvinis karių, vykstančių į tarptautines operacijas rengimas.

Juozo Lukšos mokymo centro organizuojamuose kursuose mokymo dalykus veda ne tik SP JLMC ekspertai, bet ir kitų Sausumos pajėgų padalinių kariai – neetatiniai instruktoriai, išmanantys kursuose dėstomus mokymo dalykus ir turintys praktinės patirties savo padaliniuose.

Juozo Lukšos mokymo centras yra įsikūręs Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje (Rukla). Šiuo metu SP JLMC vadovauja plk.ltn. Vygandas Vilčiauskas.

MISIJA - Taikant karines naujoves parengiam kvalifikuotus karius, vadus ir specialistus.

VIZIJA - Būti moderniu LK kompetencijos ir kvalifikacijos lyderiu.