Lt En
logo
lt
en

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas

Karaliaus Mindaugo husarų batalionas

Karališkasis husaras – tai ištikimybe, narsa ir kovingumu pasižymintis karys, kuris puoselėja persipynusias 4-ojo pėstininkų Lietuvos Karaliaus Mindaugo pulko karių ir LDK bei tarpukario husarų tradicijas ir kovotojo dvasią.

Tęsiant gražias tradicijas ir išlaikant pagrindinius bruožus, būdingus karališkajam husarui, Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariai rengiami Valstybės ir jos gyventojų ginkluotai gynybai, dalyvauja tarptautinėse operacijose ir misijose, teikia pagalbą valstybinėms institucijoms bei civiliams gyventojams. Vykdydami pagrindinius Karaliaus Mindaugo husarų bataliono uždavinius, kariai siekia bendro tikslo – būti pasiruošus savarankiškai ar didesnio junginio sudėtyje, vykdyti kovinius veiksmus ir, esant reikalui, ginti sausumos teritoriją.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione karo tarnybą atlieka profesinės karo tarnybos kariai ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Kariai aprūpinti šiuolaikine ginkluote, ekipuote, technika ir naujausia ryšių įranga, kuri atitinka NATO standartus.

Profesinės karo tarnybos kariai ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai petys petin dalyvauja tarptautinėse pratybose, o profesinės tarnybos kariai taip pat vyksta į įvairias tarptautines operacijas ir misijas.

Kariai profesinius įgūdžius lavina kariniuose poligonuose, moderniai įrengtame komplekse „Mūšis mieste“, šaudyklose ir civilinėje aplinkoje tam, kad būtų užtikrintas karių ir civilių gyventojų pasiruošimas veikti bendroje kompleksinėje erdvėje.

Tęsiant protėvių tradicijas ir siekiant valstybės gerovės ateityje, šlovinga praeities kovų istorija įpareigoja mus didžiuotis būnant saugumo garantu šiaurės rytų Lietuvoje. 

Mindaugo bataliono rikiuotė