Lt En
logo
lt
en

Ryšiai su visuomene

Ryšiai su visuomene ir renginiai

Karo policija aktyviai bendradarbiauja su visuomene tiek renginiuose tiek socialinėje erdvėje „Facebook“ ir „Instagram“ paskyrose. Karo policijos atstovai per metus sudalyvauja apie 100 skirtingų renginių, kuriuose reprezentuoja instituciją, pristato tarnybos veiklą, turimą techniką, ginkluotę, specialiąsias priemones. Karo policijos pareigūnai ir turima technika yra neatsiejama profesinio ugdymo renginių dalis, dalyvauja mokyklose, parodų rūmuose „Litexpo“, atvirų durų dienose skirtingose švietimo institucijose ir ragina jaunuolius pasirinkti kario kelią, rodydami asmeninį pavyzdį. Karo policininkai kasmet dalyvauja kariuomenės ir visuomenės, partizanų pagerbimo dienoje ir „Krašto apsaugos sistemos dienose“.

Keletą kartų per metus Lietuvos kariuomenės Karo policijos štabe būna organizuojamos kraujo donorystės akcijos bendradarbiaujant su Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kraujo centro medicinos personalu. Kraujo donorystės akcijų metu kariai, valstybės tarnautojai ir darbuotojai bei jų artimieji stengiasi prisidėti ir papildyti trūkstamo kraujo atsargas. Karo policininkai džiaugiasi plėtodami bendradarbiavimą, prisidėdami prie kraujo donorystės ir neatlygintinai aukodami kraują ir jo sudedamąsias dalis, kurios gali išgelbėti gyvybes ar padėti tiems, kam to labiausiai reikia.

Puoselėjant tradicijas ir gerinant mikroklimatą Karo policijoje suorganizuojama apie 30 vidinių renginių, įvairios rikiuotės, šventės, minėjimai, ceremonijos ir akcijos. 2020 m. pirmą kartą vyko akcija „Diena darbe su augintiniu“. Šios dienos metu kariai į tarnybos vietą atsivedė savo augintinius ir vykdė įprastas užduotis, tik kompaniją jiems palaikė augintiniai, kurie tikriausiai taip pat buvo laimingi, kad yra su šeimininku, o ne vieniši namuose. Šią tradiciją Karo policija planuoja tęsti kasmet ir tikisi, kad atvykstančių augintinių visa daugės, o ir tarnybos draugai susimąstys apie augintinių įsigijimą, jei dar neturi jų.

 

Kita Karo policijos tradicinė akcija yra „Apsaugok mane“, ši akcija vykdoma bendradarbiaujant su Lietuvos policija skirtinguose Lietuvos miestuose mokslo metų pirmąją savaitę, kai mokiniai grįžta po vasaros atostogų į mokyklas. Pareigūnai budi prie pėsčiųjų perėjų, netoli mokyklų, padeda moksleiviams pereiti per kelią, kad būtų matomi kelyje, įteikia atšvaitą ir ragina būti atsakingais eismo dalyviais.

Labai gražus šventinis renginys vienijantis keletą skirtingų tarnybų yra Šv. Kūčios. Karo policijos štabas yra įsikūręs tame pačiame pastate, kuriame veikia ir Dr. Jono Basanavičiaus medicinos tarnyba, Logistikos valdybos įgulų aptarnavimo tarnyba ir Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos padalinys, visi kaimynystėje įsikūrę kolegos prieš didžiąsias metų šventes kasmet susirenka Karo policijos aktų salėje, kartu atlaužti Kalėdaitį, pabūti darnoje ir pasidalinti Kūčių vaišėmis.