Lt En
logo
lt
en

Tarptautinis bendradarbiavimas

Tarptautinis bendradarbiavimas

Lietuvos kariuomenės Karo policija palaiko ryšius su užsienio šalių analogiškomis struktūromis. Karo policija bendradarbiauja su JAV, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos Karo policija. Kasmet, keletą kartų per metus, Karo policijos atstovai dalyvauja šiuose renginiuose ir seminaruose:
- Kasmetiniame Lietuvos, Latvijos ir Estijos Karo policijos vadų susitikime (3B);
- NATO MP vadų konferencijoje;
- NATO svarbių asmenų apsaugos seminaruose;
- NATO Karo policijos vystymo darbo grupėse;
- NATO Karo policijos kompetencijos centro organizuojamuose renginiuose (Lenkijoje, Bydgoščiuje);
- Susitikimuose su NATO Karo policijos priešakinių pajėgų bataliono Provost maršalo grupe.

Karo policija dalyvauja trijų Baltijos šalių Karo policijos kinologų susitikimose, kuriuose pasidalina kinologinės veiklos patirtimi ir praktika. Karo policijos kinologai aktyviai bendradarbiauja su Valstybės sienos apsaugos tarnyba vykdydami užduotis, treniruodami tarnybinius šunis ir keldami savo kvalifikaciją. 2019 m. kovo mėn. KP organizavo tarptautinį kinologų seminarą. 

Karo policijos karinių  kurjerių  užduotys yra įslaptintos informacijos gabenimas tarp Lietuvos ir NATO šalių: Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Latvijos, ir Estijos. Personalas tarnaujantis Karo policijos karinių kurjerių skyriuje atitinka NATO nustatytus kurjerių reikalavimus, nuolat tobulina kvalifikaciją tarptautiniuose kursuose  ir seminaruose SHAPE, Belgijoje.

NATO MP meet  Baltijos šalių KP susitikimas
           NATO Karo policijos vadų susitikimas                           Lietuvos, Latvijos ir Estijos Karo policijos vadai